Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016 Rok 2017 Rok 2018 Rok 2019 Rok 2020 Rok 2021 Rok 2022

Aktuality - rok 2014

Vyhlášení DerwenCupu 2015

Neděle, 21. prosinec 2014

Dnešního dne byl vyhlášen termín DerwenCupu 2015 a taktéž spuštěno přihlašování pro týmy pořádajícího střediska. Ostatní se budou moci přihlásit od 24.12.2014 od 17:00. To máte od nás pod stromeček. :-)

Výsledky turnaje roverů

Neděle, 16. březen 2014

Přinášíme též výsledky turnaje roverů, včetně soutěže o nejlepšího střelce.

Připojené soubory:


Soutěž o nejlepšího střelce

Výsledky turnaje roverů

Výsledky turnaje skautů

Sobota, 15. březen 2014

Přinášíme výsledky turnaje skautů, obě základní skupiny, semifinále i finále. Sláva vítězům a čest poraženým.

Připojené soubory:


Finálové výsledky skautů

Výsledky skautských skupin

Výsledky turnaje vlčat a světlušek

Sobota, 15. březen 2014

Trunaj vlčat a světlušek právě skončil a nabízíme aktuální výsledky. 

Připojené soubory:


Výsledky turnaje vlčat a světlušek

Definitivní harmonogram turnaje a další podrobnosti

Pátek, 14. březen 2014

V průběhu dnešního dne byla vytvořena definitivní verze harmonogramu turnaje. Je v ní zohledněno všehcno to zmatečné odhlašování na poslední chvilku a různé další věci, prostě se podle toho bude hrát.

Podívejte se na to pořádně, asi tak na 95% jsou tam nějaké změny týkající se vašeho týmu. Pokud byste zjistitli, že váš tým s někým nehraje, hraje dvakrát ve stejnou dobu anebo pískáte vlastní zápas, tak se pochopitelně ozvěte. Harmonogram byl kontrolován, ale všichni jsme jen lidi...

Bude se hrát pouze ve dvou velkých tělocvičnách. Třetí bude otevřena jako průchod mezi dvěmi zbývajícími a prostor pro trénink (na chodbách se hrát nesmí).

Bude se hrát takto:

kategorie vlčat: všichni proti všem, zápasy 2×7,5min
kategorie skautů: dvě základní skupiny po 5 týmech + Avokádo tým, zápasy 2×7,5min
kategorie roverů: všichni proti všem, zápasy 2×7,5min

Použití malé tělocvičny u vlčat ztratilo smysl po odhlášení dvou týmů (hrát v šesti ve třech tělocvičnách prostě nelze) a pro skauty jsme se po obhlídce tělocvičny shodli, že je prostě příliš malá. Dle propočtů se dokonce zdálo, že by vzrostlejší brankář mohl dosáhnout rukou z brankoviště na středovou čáru. Představa dvou brankařů přetahujících se o míč nás nijak nelákala a tak skauti hrají po skupinách. 

Jelikož skautských týmů je devět, což je liché číslo, tak skupinu B doplňuje tzv. Avokádo tým. Jedná se o volné seskupení zájemců o hru. Hlavním smyslem jeho existence je, aby si i týmy ve skupině B řádně zahráli. Pokud tedy budete mít volno i síly, určitě si přijďte kdykoliv zahrát za Avokádo.

Kudy vstoupit do školy:

Do školy se dostanete bočním vchodem do tělocvičen. Ten se nachází na jižní straně budovy a je dostupný brankou z ulice Pejevové. Jeho pozice je vyznačena na plánku v příloze. Na tomtéž plánku je též orientační schéma tělocvičen a šaten. Je skutečně velmi orientační, školu jsme si prohlíželi v době výuky a tak jsme se na mnohá místa nedostali a jiná jsme si špatně zapamatovali. během turnaje použijte selský rozum a dívejte se kolem sebe. :-)

Registrace týmů a platby:

Do školy v žádném případě nevstupujte dříve, než je oficiální čas příchodu hráčů (8:00 v sobotu a 8:15 v neděli). Škola bude otevřena a dovnitř budou chodit lidé. To je náš servistým a připravuje pro vás turnaj. Nechte je v klidu pracovat a počkejte venku! Po vstupu do školy je třeba se přezout a poté kapitán týmu vyhledá stanovište registrace týmů, aby ohlásil, že tým je přítomen. Současně buď odevzdá vyplněnou soupisku anebo si vyzvedne prázdný formulář k vyplnění. to je celá úvodní registrace. V průběhu zápasů, až budete mít chvilku volno (ne však později, než po třetím zápase) opět vyhledáte stanoviště registrace a odevzáte soupisku (pokud jste ji již neodevzdali) a zároveň i zaplatíte. Děláme to takto proto, abychom hned na začátku pro samou registraci a vyplňování formulářů nenabrali zpoždění.

Připojené soubory:


Harmonogram DerwenCupu 2014

Orientační mapa turnaje

Harmonogram turnaje

Pondělí, 10. březen 2014
Níže naleznete ke stažení harmonogram letošního turnaje. Aby to však nebylo tak snadné, tak jsou harmonogramy celkem dva. Je to proto, že ani sami nevíme, jak bude letošní turnaj vypadat. :-) V ZŠ Rakovského, kde se turnaj letos koná, budeme mít totiž k dispozici hned tři tělocvičny. Dvě stejně velké a jednu menší. Potíž je ale v tom, že zatím nevíme, o kolik menší ta menší tělocvična je a zda bude možno ji využít k zápasům, krom znalosti jejich rozměrů nám zatím chybějí branky, mantinely i lidi na časomíru. Pracujeme na tom, ale jak to dopadne sami netušíme. Berte to tedy tak, že zatím jsou v platnosti oba dva harmonogramy a podle kterého z nich se nakonec bude hrát se dozvíte buď mailem během týdne anebo až na začátku turnaje. Podle obou harmonogramů začínají i končí všechny kategorie stejně, takže by s tím nikdo neměl mít žádné větší potíže. Nedělní roverské zápasy jsou v obou variantách shodné, roveři malou tělocvičnu nepoužívají.
 
Za předpokladu využití tří tělocvičen se bude hrát takto:
kategorie vlčat: všichni proti všem, zápasy 2×6,5min
kategorie skautů: všichni proti všem, zápasy 2×7,5min
kategorie roverů: všichni proti všem, zápasy 2×7,5min
 
Za předpokladu využití dvou tělocvičen se bude hrát takto:
kategorie vlčat: dvě základní skupiny po 4 týmech, zápasy 2×7,5min
kategorie skautů: dvě základní skupiny po 5 týmech + Avokádo tým, zápasy 2×7,5min
kategorie roverů: všichni proti všem, zápasy 2×7,5min
 
Prosím, podívejte se na harmonogram a pečlivě překontrolujte vše, co se týká vašeho týmu. Chyby se stávají, ale pokud na ně přijdeme až na turnaji, tak nebývá snadné je odstranit. Podívejte se, zda hrajete se všemi týmy, se kterými hrát máte, zda si nepískáte vlastní zápasy anebo zda tam nejsou nějaké jiné hlouposti. Pomůžete tím předejít zbytečným vyhroceným situacím při turnaji.

Připojené soubory:


Varianta harmonogramu pro dvě tělocvičny

Varianta harmonogramu pro tři tělocvičny

Další změna místa konání

Středa, 19. únor 2014

Jelikož svět není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát a změna je život, tak opět měníme místo konání. DerwenCup 2014 se uskuteční v tělocvičních ZŠ Rakovského (www.zsrakovskeho.cz). Od Angelky je to nedaleko, tak předpokládáme, že s touto změnou nemáte nikdo zásadnější potíže. Smějící se

Změna místa konání

Středa, 29. leden 2014

Dovolujeme si oznámiti všem účastníkům, že došlo ke změně plánovaného místa konání letošního ročníku DerwenCupu. Historicky již podruhé jsme byli nuceni opustit naše oblíbené prostory v ZŠ Angel a přesunuli jsme se na ZŠ Na Beránku, která nám nabídla velikostně odpovídající tělocvičny v požadovaném termínu. Doufáme, že vám změna nepřinese nějaké komplikace, školy od sebe nejsou nijak daleko...

Změna termínu pro podání závazných přihlášek

Čtvrtek, 23. leden 2014

Dovolujeme si upozornit, že z organizačních důvodů jsme byli nuceni posunout termín pro zahájení závazného přihlašování až na středu 29. ledna. Důvodem pro tento posun je, že nemáme na 100% potvrzeno místo konání a neradi bychom prováděli změny během závazného přihlašování.

Děkujeme za pochopení.

Poslední volné místo v turnaji

Neděle, 19. leden 2014

Vlčácká i roverská kategorie jsou již zcela naplněny, obě dokonce i s náhradním týmem. U skautů zbývá volná pozice práve pro jeden tým.

Kdo se stane posledním skautem?

Turnaj téměř naplněn

Neděle, 05. leden 2014

Je to skoro až neuvěřitelné, ale ani ne 24 hodin od spuštění přihlašování je turnaj již téměř zaplněn. U vlčat již není žádné volné místo a dokonce máme i náhradníky. U roverů je též zcela zaplněno. Ve skautské kategorii pak zbývají ještě čtyři volná místa.

Co dál?

Pochpopitelně si vážíme vašeho zájmu a velice rádi bychom umožnili účast v turnaji úplně všem. Nicméně ani tělocvičny a ani víkend nelze nafouknout a tak nemáme mnoho možností, jak rozšířit kapacitu turnaje. Přesto na tom ale pracujeme. 

Vyplatí se přihlásit se jako náhradníci?

Určitě ano. Především pak máte zajištěnou svoji náhradnickou pozici a stále ještě šanci se do turnaje dostat, pokud se nám podaří rozšířit jeho kapacitu anebo se někdo před vámi odhlásí. Druhým důvodem pro náhradnické přihlášení je informace pro nás, pro pořadatele, že máte o turnaj zájem. Na základě tohoto zájmu pak plánujeme další ročníky, hledáme školy s větším počtem tělocvičen, zkoumáme, jak turnaj prodloužit a tak podobně.

Přihlašování zahájeno

Neděle, 05. leden 2014

Právě bylo zahájeno přihlašování na DerwenCup 2014. Termín turnaje a další podrobnosti naleznete na hlavní stránce webu. Pokud vám cokoliv není jasné anebo máte k turnaji jakoukoliv poznámku, tak nám to sdělte. není příliš efektivní stěžovat si na něco až na turnaji, když to již nelze změnit...

Za správnost odpovídá: Vojtěch Vaněk - Skokan
Poslední aktualizace: Neděle, 21. prosinec 2014

Web poháněn systémem
Skaut:RS, 9.0 Errare humanum est.